Teadmised
Kodu > Teadmised > Sisu
Läätsede morfoloogilised omadused
- May 08, 2018 -

Seened viljalihad on üksikud, kobaradunud või rühmitatud ning viljakestad on keskmise suurusega või suuremad. Kapsli läbimõõt 5-12 cm, mõnikord kuni 20 cm, poolpikkune, kui noor, lamendatud veidi pisut lamedaga, pinna romb, helepruun, tumepruun sügava kaneeli värvusega, keskel on sageli tumedad skaalad ja servad on tihti määrdunud Valge karvane või flokulentsed kaalud.


Liha on valge, kergelt paks või paks, peen ja lõhnav. Kui valtsitud, on selle servadel valge või kollakasvalge koor ja kaob, kui see kasvab. Korki all on loor, mis laguneb ja moodustab mittetäieliku bakterite rõnga. Vanane küps katte serv rippimine, pragunemine.


Kiud on valged, tihedad, kumerad ja ebatasaselises pikkuses. Stipe on tihti osaline, valge, kumer, pikkune 3-8cm, 0,5-1,5 (2) cm paksune, silmakujulised kaalud sklerootiumi, kiudude, sisemise tahkise all. Seene rõngas lihtsalt kaob, valge. Eosed on valged. Eosed olid siledad, värvitud, ovaalsed kuni ovaalsed, 4,5-7 x 3-4 um ja sporulated. Binuclear mütseelil on lukusarnane ühendus.


Paari: Seene ravimite väärtus

Järgmise: Ei