Uudised
Kodu > Uudised > Sisu
Kas väikelapsed on puuvilju konserveerinud
- Jun 06, 2018 -

Paljudel inimestel Hiinas on eelarvamusi konserveeritud puuviljade vastu ja arvan, et konserveeritud puuviljad võivad olla kaotatud toitaineteks, mitte värsked, maitsed, värvid, säilitusained, kuid need on vaid väikesed töökoja patentid, tavalised tootjad konserveeritud toidud ei kasuta isegi ühiseid magusaineid, rohkem Kindlasti garanteerige konservtoitude autentsus.

Andes oma lapsele konserveeritud puuvilju , peaksite valima head konserveeritud puuvilju. Mis on head konserveeritud puuviljad?

1. Hea konserveeritud puu toitumine ei kao.

Toiduainete sisaldus mõnes hea konserveeritud toidus on suurem kui toiduainete puhul, mis on valmistatud vastavalt igapäevastele toiduvalmistamismeetoditele: steriliseerimisprotsess mõjutab vähest mõju kaladele valku, mineraale ja muid toitaineid ning see muudab kala luud muutuvad kargeks. Pehmendavad, lahustub palju kaltsiumi; Sarnaselt ei kaota steriliseerimisprotsess köögiviljades vitamiini K, vaid muudab paljude toitainete organismi kergesti absorbeerituks, nagu näiteks lükopeen, mis on konserveeritud tomatites kaks korda kõrgem kui värsked tomatid. .

2. Konserveeritud toitude koostisosad on värsked.

Konserveeritud puuviljade tootmiseks valitakse kõige värskemad koostisosad kõige sobivamal hooajal, et saavutada väiksemaid kulusid ja paremat maitset. Peale selle on korrapäraselt konserveeritud puuviljatootjatel oma toorainete baas ja range kontroll keemiliste väetiste, pestitsiidide jms kohta, mis võib tooraine kvaliteeti täielikult tagada. Konserveeritud puuviljatoode ei ületa 6-ni põllult tehasest, värskest toorainest kuni valmistootena. Aja jooksul steriliseerimisprotsess võib viivitamatult peatada toidu keemilise reaktsiooni, nii et toidu toitaineid säiliks täielikult värske olekus.

3. Ükski hea konserveeritud puuvili ei lisa maitseid, värve ega säilitusaineid.

Konserveeritud puuviljapasta kasutatakse laialdaselt pastöriseerimisprotsessis, rangelt steriliseeritakse ja võib saavutada tõelise steriilsuse. Lisaks sellele on turul valminud konserveeritud valgeplekk pakend täiesti suletud pakendis, mis võib steriliseerida toitu vaakumis, blokeerida välise saastumise sissepääsu, takistada bakterite uuesti kasvatamist ja ei lagune ka siis, kui neid ladustatakse normaalsed temperatuuri tingimused. . Seetõttu ei vaja konserveeritud toitu antiseptilise lisamise!

Peale selle eksporditakse Hiina konserveeritud puuviljade müüki peamiselt ja üksikute riikide karmid nõuded toidulisandites on soodustanud ka konserveeritud toidukaupade tootjaid Hiinast. Seepärast ei kasutata regulaarsete tootjate toodetud konserveeritud toite kui tavalisi magusaineid. Konservtoitude autentne maitse.